AB, Rusya'ya hakkında toy müeyyide seçeneklerini değerlendirecek

Avrupa Birliği (AB) liderleri, Rusya'ya müteveccih kazançlı yaptırımları da içeren arttırma baskıcı tedarik seçeneklerini kıymetlendirme sonucu aldı.

AB, Rusya'ya hakkında toy müeyyide seçeneklerini değerlendirecek
Editör: Rescoh
25 Haziran 2021 - 04:36
Rescoh haberine göre açıklamar ve işte o detaylar;
Brüksel

AB Liderler Zirvesi'nin evvel günkü kısmı tamamlandı. İlk günün arkası sıra doruk bildirisinin Rusya ile ait kısmı açıklandı.

AB Konseyi, Rusya yönetiminin henüz müspet alım satım sergilemesi, başkaca AB ve AB üyesi ülkelerle üçüncü devletlere gönül rahatlığı eylemlerini durdurması yönündeki beklentiyi bildirdi. Bildiride, AB'nin tavrında fark olabilmesi düşüncesince Rusya'ya Minsk anlaşmalarını uygulaması çağrısı toprak aldı.

Rusya'nın "zararlı, gayrikanuni ve yıkıcı" faaliyetlerine gönül rahatlığı AB üyelerinin katı ve koordineli yanıt vermesinin öneminin altı çizilen bildiride, AB'nin ortaklarıyla eş güdüm süresince elindeki araçlardan dört dörtlük namına faydalanması gerektiğine aksan yapıldı.

Bildiride, "Bu amaçla AB Konseyi, AB Komisyonu ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisini konuşu yaptırımları da içeren arttırma baskıcı hazırlık seçeneklerini sunmaya çağırma etmektedir." ifadesi toprak aldı.

AB liderleri başkaca Birlik'in doğusundaki ülkelerle iş birliğinin geliştirilmesinin ve Orta Asya ile ilişkilerin derinleştirilmesinin önemini vurguladı.

AB’nin, çıkarlarının bulunmuş yer aldığı bölgelerde Rusya ile “seçici ilişki” kurulmasına açıkça yer aldığı tamlanan bildiride, ilkin hava ve çevre, keyif ile İran çekirdeksel anlaşması, Suriye, Libya kabil arsıulusal meselelerde koşulları ve kozları da içerecek konkre tercihler geliştirilmesi düşüncesince AB Komisyonu’na ve AB Yüksek Temsilcisine çağırma cihazı yapıldı.

Bildiride, "AB Konseyi, bu kapsamda Rusya ile diyaloğun koşulları ve formatlarını araştıracaktır.” İfadesi kullanıldı.

AB liderleri, Rusya’da esas özgürlüklerin sınırlandırılmasını ve çırçıplak topluluğun piyasasının daraltılmasını kınadı.

Haber detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum