Almanya'da canlı Beyza Doğan çift kol nakli düşüncesince Akdeniz Üniversitesine başvurdu

Almanya'da 4 sene evvel illet dolayısıyla dü kolu ve ayağını kaybeden 24 yaşındaki Beyza Sümeyra Doğan, Akdeniz Üniversitesinde Prof. Dr. Ömer Özkan'a kontrol namına çift kol nakli düşüncesince bekleme listesine kaydoldu.

Almanya'da canlı Beyza Doğan çift kol nakli düşüncesince Akdeniz Üniversitesine başvurdu
24 Haziran 2021 - 14:17
Rescoh haberine göre açıklamar ve işte o detaylar;
Antalya

Köln'de canlı Doğan, 4 sene geçmiş menenjitin ortak şekli bulunan "Meningokok" zımnında dü kolu ve ayaklarını kaybetti, böbreği de işlevini göremez bir duruma geldi.

Almanya'da 54 yaşındaki anası Mihriban Doğan'ın bağışladığı böbrek ile yaşama tutunan ve takma kadem kullanmaya süregelen Doğan çift kol nakli edinmek düşüncesince de Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesine geldi.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan çeşidinden sağlık muayenesi edilen Doğan, arkası sıra hastanenin organ aktarımı bölümünde çift kol nakli düşüncesince bekleme listesine kaydoldu.

Özkan, gazetecilere meydana getirdiği açıklamada, dinç kızın hastalığa ilişkin kendisine nesiç ve aza kaybı yaşadığını söyledi.

Doğan'a bazısı testler yaptıklarını dile getiren Özkan, "Nakil düşüncesince baş döndürücü istekli. Detaylı bazısı testlerden elan geçireceğiz. Şimdilik nakil düşüncesince ortak bariyer görünmüyor. Ekibimiz hem beniz nakli bununla beraber çift kol nakli düşüncesince hazır." dedi.

Doğan ise Antalya'dan doğacak iyi haberi merakla beklediğini belirterek hayalinin nakille kollarına buluşmak bulunduğunu anlatım etti.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi Koordinatörü Nilgün Bilal ise organ ve aza bağışının listelerinde gözleyen nice insana imge olacağını belirtti.

Her bağışın acemi ortak sahn anlamını taşıdığını vurgulayan Bilal, "Çift kol nakli düşüncesince başvuran Doğan merakla bizlerden salık bekliyor. İnşallah ona iyi duyum vereceğiz." diyerek konuştu.


Haber detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum