Bakan Varank dalış yaptı! ''Muhteşem bir deneyim''

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank çevre düzenleme çalışmaları tamamlanan yılın her döneminde su sıcaklığı 11 derece olan, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Korunması Gereken Hassas Bölge ilan edilen ve doğal akvaryum olarak tanıdık Sivas'ın Gürün ilçesindeki Gökpınar .

Bakan Varank dalış yaptı! ''Muhteşem bir deneyim''
12 Temmuz 2021 - 01:09

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank çevre düzenleme çalışmaları tamamlanan yılın her döneminde su sıcaklığı 11 derece olan, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Korunması Gereken Hassas Bölge ilan edilen ve doğal akvaryum olarak tanıdık Sivas'ın Gürün ilçesindeki Gökpınar Gölü'nün açılışını gerçekleştirdi. Başlangıç sonrası Bakan Varank, gölü gezerek piknik yapan vatandaşlarla sohbet etti. Burada Sivas Afet ve Acele Durum İl Müdürlüğü (AFAD) tarafından dalış etkinliğine de katılan Bakan Varank, Gökpınar Gölü'ne dalış yaptı. Deniz seviyesinden 1470 metre yükseklikte bulunan göle dalışında Bakan Varank AFAD'ın dalış eğitmenleri eşliğinde hazırlandı. Dalgıçların refakatinde 10 metre derinliğe dalan Bakan Varank, gölde yarım saat kaldı. Dalış esnasında dalgıçlar su aşağı, 'Sivas'ı diğer taraftan buradan Görün' pankartı açtı. Bakan Varank su altında pankartla poz verdi. Su altı kamerasıyla o anlar kayıt altına alındı.

'MUHTEŞEM BİR DENEYİM'

Profesyonel ekiple birlikte başarılı bir dalış gerçekleştiren Varank, gölden çıkar çıkmaz yaptığı açıklamada, "Gürün Gökpınar Gölü Sivas'ın nazar boncuğu, yerden kaynayan sular ve gölün görüntüsü insanı cezbediyor. Buranın çevre düzenlemesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 4 milyon liralık yatırımla yaptı. Burası bir takım aylar 25 bin ziyaretçiye konut sahipliği yapıyor. Biz, aylık 50 bin, 100 bin insana konut sahipliği yapsın istiyoruz. Burası gerçekte muhteşem bir göl. Yaz kış 11 derece. Şu an yazda olduğumuz için tabii aşağısı azıcık soğuk, altında üşüdük. Ama aşağıdaki o berraklık, neredeyse akvaryum içinde yüzme şehvetli veriyor. Balıkları görebiliyorsunuz, suyun kaynadığı yeri görebiliyorsunuz. Bu su buradan çıkıp Darande'ye değin gidiyor. Dolayısı ile muhteşem bir deneyim. Cümbür Cemaat Sivas'a mutlaka bir defa gelsin, Sivas'a gelen cümbür cemaat de Gürün'de mutlaka Gökpınar Gölü'nü ziyaret etsin" dedi.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum