Bodrum'da korkutan orman yangını

Bodrum'da otluk ve sazlık alanda çıkan yangın üzüntü yarattı.

Bodrum'da korkutan orman yangını
17 Temmuz 2021 - 00:52

Bodrum'da otluk ve sazlık alanda çıkan yangın üzüntü yarattı. Orman Bölge Müdürlüğü ile itfaiye ekiplerinin yoğun çabası ile yangın 2.5 saatte denetleme altına alındı.


Bodorum´un Gümüşlük Mahallesi Samanlık mevkisinde otluk ve sazlık alanda, saat 21.10 sıralarında yangın çıktı. Çay yatağında yükselen alevleri ayrım edenler, jandarma, itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğüne haber verdi.

Yangının çıktığı bölgeye 3 kilometre uzaklıkta mazot istasyonu bulunması endişeyi artırdı. Jandarma ekipleri çevre güvenliği alırken, meslek makinaları bölgeye ulaşılması amacıyla yol açma çalışmaları başlattı.

Bölgeye Orman Alan Müdürlüğüne ait 6 arazöz, 2 iş makinesi, su tankerleri ve 20 işçinin yanı sıra Muğla Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı Bodrum Grup Amirliğine bağlı 8 itfaiye arabulucu ve 30 personel sevk edildi.

İş makineleri ile yangının yakınına değin yol açılırken, ekipler de müdahalelerini yoğun şekilde sürdürdü. Alevlerin yayılmasının önünü kesen ekiplerin çabaları ile yangın saat 23.30 sıralarında teftiş altına alındı. Soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum