Diyarbakır annelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Senin sayende bu gücü buluyoruz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdüren Diyarbakır annelerini ziyaretinde kızı terör örgütü PKK kadar kaçırılan Türkan Mutlu ile sohbet ettiği anların görüntülerini sosyal ağ hesa.

Diyarbakır annelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Senin sayende bu gücü buluyoruz
12 Temmuz 2021 - 01:20

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdüren Diyarbakır annelerini ziyaretinde kızı terör örgütü PKK kadar kaçırılan Türkan Mutlu ile sohbet ettiği anların görüntülerini sosyal ağ hesabından paylaştı.

Türkan Mutlu, ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben "Biz bugün senin sayende bu gücü buluyoruz. Bu gücü 30 yıl önce görseydik, belki bu dek anne bugünkü gibi ağlamazdı Türkiye'de." ifadelerini kullandı.

Kızı Ceylan'ın acısını 8 senedir yaşadığını bildiren Mutlu, "Bir HDP milletvekili diyor ancak 'Diyarbakır annelerininki timsah gözyaşı.' Allah aşkına burada hangi anne çocuğu için timsah gözyaşı döküyor? Sen 8 senedir benim evladımı elimden almışsın. Ölü mü, diri mi, nerede yaşıyor, var mı, yok mu, bana söylemiyorsun. Bir anne olarak evladımı bir dakikalık görmeye benim hakkım yok. Lakin ben bugün evladımı senin kapında istiyorum ve haksızım o kadar mi?" diye konuştu.

- "Kızım için 8 senedir PKK ve HDP ile mücadele ediyorum"

Diyarbakır'da 2 senedir eylem yaptıklarını fakat 7 senedir Diyarbakır'a geldiğini bildiren Mutlu, sağlığının olumsuz etkilendiğini, ayakta maksimum 10 dakika durabildiğini söyledi.

Mutlu, "Ben kızım için 8 senedir PKK ve HDP ile uğraş ediyorum. Ben tek başıma dağa değin gittim. Çocuğumu bir dakika bakmak için bile bana analık hakkımı tanımadılar. Benim Ceylan'ım ceylan gibiydi. Onu ve bütün annelerin evlatlarını o zalimlerin elinden kurtar." dedi.

- Altun: "Bu iyi kalpli kadınlarla cümbür cemaat tanışmalı"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, paylaşımında, "Cumhurbaşkanımız, çocuklarını baştan bakmak için 689 gündür protesto aranjör Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Manşetlerin ardında hakiki millet ve hakiki acılar var. Terör örgütü PKK hakkında gösterme açıklama eden herkesin bu iyi kalpli kadınlarla tanışması gerekir." mesajına yer verdi.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum