Kahramanmaraş'ta korkutan yangın!

Merkez Onikişubat ilçesi Kahramanmaraş-Adana kara yolunun 1'inci kilometresinde faaliyet gösteren bir dokuma fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üstüne durum yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman Alan Müdürlüğü person.

Kahramanmaraş'ta korkutan yangın!
17 Temmuz 2021 - 00:52

Merkez Onikişubat ilçesi Kahramanmaraş-Adana kara yolunun 1'inci kilometresinde faaliyet gösteren bir dokuma fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üstüne durum yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman Alan Müdürlüğü personeli de arazözleriyle alevlere müdahale etti.

Bölgedeki rüzgar nedeniyle gelişen yangın, çevredeki 5 tesise daha sıçradı. Yangının sıçradığı fabrikalar aralarında 1 tekstil, PVC ve mobilya fabrikalarının yanı sıra 2 de ambar yer aldı.

Yangına müdahale çalışmalarına polis TOMA'sı da dahil oldu.

İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu da olay yerine gelerek veri aldı.

Alevlerin öteki fabrikalara sıçmaması için ekiplerin yangını denetleme altına alma çalışmaları sürüyor.

BELEDİYE BAŞKANI GÜNGÖR'DEN AÇIKLAMA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AA muhabirine, yangına müdahalenin sürdüğünü açıklama etti.

İhbarı alır almaz ekiplerin durum yerine yönlendirildiğini aktaran Gügör, "İhbarı alır almaz harekete geçen itfaiyemiz, fen işleri dairemiz, orman ve emniyetimizin takriben 50 aracı yangına müdahale ediyor. Kısa süre içerisinde denetim altına alınmasını temenni ediyoruz." diye konuştu.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum