Öğretmen il içi atama sonuçları açıklandı mı?

İl içi tayin sonuçları 2021 için heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

Öğretmen il içi atama sonuçları açıklandı mı?
17 Temmuz 2021 - 00:52

İl içi tayin sonuçları 2021 için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. MEB atama takviminde il içi tahsis sonuçlarının 16 Temmuz'da açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçlar https://personel.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanacak. Öğretmenlerin görevden ayrılma işlemleri ise 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak.

İL İÇİ ÖDEV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İL İÇİ GÖREV KULLANIM KILAVUZU 2021 MEB

1. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır.

2. Yer değişim isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formu ’na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık tahsis alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve sözde bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) denetleme ederek yanlış veya beceriksiz bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden istek edeceklerdir.

3. Atamalar seçim ve hizmet puanı üstünlüğüne kadar gerçekleştirilecek olup kullanim kayıt işlemi yapıldıktan sonra hizmet puanlarına etki edecek şansın dönmesi başvuru sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına etki edecek değişiklikleri yer değişim başvurusunu yapmadan önce tamamlamaları gerekmektedir.

4. Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu seçim edebileceklerdir.


5. Halen zorunlu alıştırma yükümlülüğünü gerçekleştirmek üzere 4, 5 ve 6 ’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, bulundukları eğitim kurumlarında 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde
bulunabileceklerdir.

6. Yurt açık havada görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 30 Eylül 2021 tarihine dek sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla görevine başlamayanların atamaları il millî eğitim müdürlüklerince iptal edilecektir.

7. Bilişim Teknolojileri bölge öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü” , “Veri Teknolojileri” ve “Yönetim Bilişim Sistemleri” mezunları, meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.


8. İl içinde yer değişim başvurusunda bulunan öğretmenlerden ödev yaptığı il/ilçe dıştan bulunanlar, her türlü irtibat aracıyla kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğünü bilgilendirmek suretiyle başvurularının onaylanmasını isteyecek; eğitim kurumu yöneticileri de süresi içinde başvuruları onaylayacaktır. Elektronik Kullanim Formlarının çıktısı, formu
onaylayan eğitim kurumu müdürlüklerince başvurusu onaylanan öğretmenlere daha sonra imzalattırılacaktır.

9. Başvurular sırasıyla eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonradan geçerlilik kazanacak ve bu birimlerin herhangi biri tarafından onaylanmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

10. Dilekçe süresi içinde öğretmenler, görevli oldukları eğitim kurumuna ya da kadrolarının bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne uygulama saptamak suretiyle yer değiştirme başvurusunu elektronik ortamda iptal ettirebileceklerdir.

Bağlı bulundukları kurumda öğretmenler kaç yıl kalmaları gerekiyor?
11. Bakanlık ya da öteki kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretmenler, görevlendirmeleri sona erdirilmedikçe yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır oysa; kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna dönen öğretmenlerden kadrolarının olduğu eğitim kurumunda en düşük üç takvim çalışma süresini tamamlayanlar, il içi yer değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir.

12. Spor liseleri ve güzel sanatlar liseleri dışındaki eğitim kurumlarında görevli görsel sanatlar, müzik ve karoser eğitimi bölge öğretmenlerinden daha önce ilgili mevzuatına tarafından spor liseleri ile güzel sanatlar liselerine öğretmen olarak atanmış olanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla vakit geçmemiş olması şartıyla bu eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum