Suriye konulu 16. Astana görüşmeleri Kazakistan'da yapılacak

Yeni kimse koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen Suriye konulu 16. Astana görüşmelerinin 7-8 Temmuz'da Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da yapılacağı bildirildi.

Suriye konulu 16. Astana görüşmeleri Kazakistan'da yapılacak
Editör: Rescoh
24 Haziran 2021 - 22:08
Rescoh haberine göre açıklamar ve işte o detaylar;
Kazakhstan

Kazakistan Dışişleri Bakanlığından meydana getirilen açıklamaya göre, görüşmelerde güvenceci devletler Türkiye, İran ve Rusya heyetlerinin beraberinde Suriye’den kefaret ile askeri aykırılık temsilcileri amade bulunacak.

Görüşmelerde ilkin Birleşmiş Milletler hususi heyeti edinmek neredeyse Ürdün, Lübnan ve Irak teleskop kendisine arazi alacak.

Suriye’deki gündeş durum, insancasına yardımların ulaştırılması, Cenevre’deki Suriye Anayasa Komitesi çalışmalarının baştan başlatılması, mahkumların değişimi, rehinelerin başıboş bırakılması ve kaybolma insanların aranması kadar inanma artırıcı önlemler de görüşmelerde ana ruzname maddeleri olacak.

Bunun beraberinde görüşmeler kapsamında güvenceci devletler heyetleri ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Kızılhaç temsilcileri ortada gücün alıkonulanlarla ilgilendiren düzentileme grubu toplantısı da yapılacak.

Haber detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kader kader
    Keşke belediye başkanı köydeki bu mezarlığa sahip çıkabilseydi.Mezarlık köydeki vatandaşların hayvanlarının otlak yeri olmuş malesef