Uğurtan Sayıner'i kaybettik!

Uğurtan Sayıner, yaşlılığa emrindeki sebeplerden dolayı bugün akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka'daki evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

Uğurtan Sayıner'i kaybettik!
28 Haziran 2021 - 00:45

Uğurtan Sayıner, yaşlılığa emrindeki sebeplerden dolayı bugün akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka'daki evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Sayıner'in konut arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner'in vefatından dolayı büyük endişe duyduklarını, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir'e gelmesini beklediklerini söyledi.

Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve istikrarsız elektrolit dengesizliği nedeniyle geçen sene İzmir Eşrefpaşa Hastanesi'nde çare görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti.

UĞURTAN SAYINER HAKKINDA

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Ayyaş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Sensor, El Kızı, Minik Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonradan, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum